Sâmbătă, 27 Ianuarie 2024, în intervalul orar 15.00 – 16.30, la Centrul multifuncțional „Sfântul Apostol Andrei” al Parohiei Fierbinți Târg are loc atelierul de creație cu tema ” MOZAICURI DIN HÂRTIE CREPONATĂ”!
Copiii cu vârste între 4 și 12 ani sunt așteptați să creeze diverse tablouri folosind tehnica mozaicului.
Fiecare participant va primi câte 3 fișe cu imagini cărora le va putea da culoare, textură și volum ajutându-se de propria imaginație și hârtie creponată.Copiii vor avea în penar: foarfecă și lipici solid.
![](https://parohiafierbintitarg.ro/wp-content/uploads/sites/338/2024/01/422134597_2058226777896870_6493630514421056883_n-214x300.jpg)
Categories: Fără categorie