Tema catehezei: ,,PILDA TALANȚILOR”
Locația- Sala multifuncțională a Centrului ,,Sfântul Apostol Andrei” al Parohiei Fierbinți Târg
În debutul activității domnul profesor universitar Constantin Herea Buzatu le-a vorbit celor 40 de copii prezenți despre ,,Importanța educației în formarea umană”. Totodată, domnia sa a ,,îmbrăcat” această prezentare într-o manieră personală și a dat exemple din bogata dumnealui activitate didactică și ,,de viață”.
Apoi, ora catehetică și-a continuat cursul firesc cu prezentarea pildei cf. textului scripturistic de la Matei 25, 14-30; explicarea înțelesului moral cu aplicativitate în viața cotidiană;
– Informațiile au fost prezentate prin mijloace moderne (proiectarea în PowerPoint);
– Fixarea cunoștințelor prin completarea unor Fișe speciale;
– Folosirea unor materiale auxiliare (Sfânta Scriptură sau Biblia, revista ,,Chemarea credinței”);
– Copiii au servit dulciuri și suc.
![](https://parohiafierbintitarg.ro/wp-content/uploads/sites/338/2024/02/427419754_2070640019988879_942499822248098853_n-300x225.jpg)
![](https://parohiafierbintitarg.ro/wp-content/uploads/sites/338/2024/02/427430718_2070639926655555_7998991113833795732_n-300x225.jpg)
![](https://parohiafierbintitarg.ro/wp-content/uploads/sites/338/2024/02/427637492_2070638003322414_5028181180006295948_n-300x225.jpg)
![](https://parohiafierbintitarg.ro/wp-content/uploads/sites/338/2024/02/427637602_2070637926655755_4928915774436097463_n-300x225.jpg)
![](https://parohiafierbintitarg.ro/wp-content/uploads/sites/338/2024/02/427452355_2070637876655760_56509546620920709_n-300x225.jpg)
![](https://parohiafierbintitarg.ro/wp-content/uploads/sites/338/2024/02/427613071_2070637813322433_5836234739041534615_n-300x225.jpg)
![](https://parohiafierbintitarg.ro/wp-content/uploads/sites/338/2024/02/427643317_2070637659989115_4230580030265706760_n-300x225.jpg)
![](https://parohiafierbintitarg.ro/wp-content/uploads/sites/338/2024/02/427744952_2070637479989133_8223413635562318303_n-300x225.jpg)
![](https://parohiafierbintitarg.ro/wp-content/uploads/sites/338/2024/02/427643318_2070637353322479_7953186190998346347_n-300x225.jpg)
![](https://parohiafierbintitarg.ro/wp-content/uploads/sites/338/2024/02/427625992_2070637269989154_1795917866278277166_n-300x225.jpg)
![](https://parohiafierbintitarg.ro/wp-content/uploads/sites/338/2024/02/427488137_2070637186655829_6990816098224161594_n-300x225.jpg)
![](https://parohiafierbintitarg.ro/wp-content/uploads/sites/338/2024/02/427636580_2070637089989172_8704230205078816625_n-300x212.jpg)
![](https://parohiafierbintitarg.ro/wp-content/uploads/sites/338/2024/02/427601025_2070636996655848_6309115680591660713_n-300x224.jpg)
![](https://parohiafierbintitarg.ro/wp-content/uploads/sites/338/2024/02/427607467_2070636899989191_6996677523578469471_n-300x225.jpg)
![](https://parohiafierbintitarg.ro/wp-content/uploads/sites/338/2024/02/427555712_2070636856655862_2873212274313854196_n-300x225.jpg)
![](https://parohiafierbintitarg.ro/wp-content/uploads/sites/338/2024/02/427452366_2070636229989258_1783911290372614928_n-300x225.jpg)
![](https://parohiafierbintitarg.ro/wp-content/uploads/sites/338/2024/02/427447454_2070635879989293_490676113950889425_n-300x225.jpg)
![](https://parohiafierbintitarg.ro/wp-content/uploads/sites/338/2024/02/426457775_2070635563322658_6924538238095424288_n-300x225.jpg)
Categories: Fără categorie