Cărți de rugăciuni oferite copiilor de la grupul de cateheză al Parohiei Fierbinți Târg

17 februarie 2024 – ORA DE CATEHEZĂ SĂPTĂMÂNALĂ LA PAROHIA FIERBINȚI TÂRG
Tema catehezei: ,,RUGĂCIUNEA- VORBIREA NOASTRĂ CU DUMNEZEU”
Locația- Sala multifuncțională a Centrului ,,Sfântul Apostol Andrei” al Parohiei Fierbinți Târg
Copiii au aflat răspunsuri la întrebările: ce este rugăciunea? Când, unde și pentru cine trebuie să ne rugăm? Care sunt însușirile, categoriile și foloasele rugăciunii?
– Informațiile au fost prezentate prin mijloace moderne (proiectarea în PowerPoint);
– Fixarea cunoștințelor prin completarea unor Fișe speciale;
– Folosirea unor materiale auxiliare (Sfânta Scriptură sau Biblia, revista ,,Chemarea credinței”);
-cei prezenți au primit un CADOU pentru suflet (câte o carte de rugăciuni și câte o iconiță din partea Parohiei Fierbinți Târg) și au servit dulciuri și suc (pentru care îi mulțumim frumos domnului Daniel Ionesti ).