Menu Home

Vizită la Centrul pentru persoane vârstnice din Fierbinți Târg de 8 martie

Senioarele de la Centru Medico – Social din Fierbinți Târg au primit, în ziua de 08 martie 2024, vizita părintelui paroh Andrei – Gabriel Ghiaur de la Parohia Fierbinți Târg, cu o ocazia Zilei Internaționale a Femeii, pentru a le oferi acestora o bucurie. Fiecare dintre doamne, atât beneficiare, cât și cele care fac parte din personal, au primit câte o floare, o iconiță și o brățară, ca simbol al primăverii. Toate acestea, însoțite de cuvântul părintelui, au adus un zâmbet și o rază de fericire în sufletul bunicuțelor de la Căminul pentru persoane vârstnice din Fierbinți Târg. Doamnele de la cămin au fost surprinse plăcut de urările și zâmbetele primite și au împărtășit la rându-le experiența lor de viață. Această activitate se înscrie în programul cadru al activităților dedicate anului omagial al îngrijirii și pastorației bolnavilor desfășurate în Parohia Fierbinți Târg.

Categories: Fără categorie

fierbinti-targ

Sari la conținut