Menu Home

ATELIER GRATUIT DE ORIGAMI LA PAROHIA FIERBINȚI TÂRG

23 martie 2024 – ATELIER GRATUIT DE ORIGAMI LA PAROHIA FIERBINȚI TÂRG
Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte VINCENȚIU, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, PAROHIA FIERBINȚI TÂRG în parteneriat cu Asociația „Toți pentru bine” a organizat Sâmbătă, 23 martie a.c., în intervalul orar 15.00 – 16.30, un ATELIER GRATUIT de creație.
Cei 40 de copii prezenți au participat activ și au dat dovadă de pricepere, creativitate și au îndoit hârtia specială pentru origami în forme de inimă, cățel și vulpe.
Doamna Andreea Anghel ,directorul Asociației ,,Toți pentru bine ” a coordonat activitatea inedită și a reușit să capteze atenția celor mici, care au fost receptivi și au executat întru totul pașii pentru obținerea figurinelor propuse.
În timpul activității, copiii au servit dulciuri și suc.
Adresăm mulțumiri și voluntarilor noștri: doamnei preotese dr. Alexandra Ghiaur și doamnei educatoare Oancea Paula, pentru ajutor și răbdare.

Categories: Fără categorie

fierbinti-targ

Sari la conținut