Menu Home

Hramul bisericii parohiale din Fierbinți Târg

Marți, 23 aprilie 2024, când Biserica noastră dreptmăritoare creștină l-a sărbătorit pe Sfântul Mare Mucenic Gheorghe, biserica parohială din urbea Fierbinți Târg și-a cinstit ocrotitorul spiritual. Cu această ocazie, Dumnezeiasca Liturghie a fost săvârșită de preacucernicul părinte paroh dr. Andrei Gabriel Ghiaur. După care a fost săvârșită de către preoții din Cercul pastoral Fierbinți Slujba Acatistului Sfântului Mare Mucenic Gheorghe și Slujba de pomenire pentru ctitorii, slujitorii și binefăcătorii sfântului locaș trecuți la Domnul. După care, cei prezenți au participat la agapa frățească organizată în sala multifuncțională Sfântul Apostol Andrei de către Consiliul și Comitetul parohial.

A consemnat preot paroh Andrei – Gabriel GHIAUR

Categories: Fără categorie

fierbinti-targ

Sari la conținut