Menu Home

Atelier gratuit de pictură pe sticlă la Parohia Fierbinți Târg

Atelier gratuit de pictură pe sticlă de Florii!
Sâmbătă, 27 aprilie 2024, în ajunul Praznicului Floriilor, Parohia Fierbinți Târg în parteneriat cu Asociația „Toți pentru bine”, în intervalul orar 15.00 – 16.30, a organizat un atelier gratuit de pictură pe sticlă.
Cei 45 de copii, cu vârste cuprinse între 6 si 14 ani, au participat activ și au dat dovadă de imaginație, creativitate și au pictat flori pe sticlă
Doamna preoteasă Nora Enache, psihopedagog și profesor de educație plastică și artă, si doamna Andreea Anghel, directorul Asociației ,,Toți pentru bine ” au coordonat activitatea inedită și au reușit să le insufle celor mici, într-un timp scurt, tehnica picturii pe sticlă.
Considerăm că aceast atelier special de pictură pe sticlă se încadrează în spectrul luminos al Praznicului de mâine, Duminica Floriilor.
În timpul activității, copiii au servit dulciuri și suc.

Categories: Fără categorie

fierbinti-targ

Sari la conținut