Menu Home

Cateheză și vizionare de film la Parohia Fierbinți Târg

În după – amiaza zilei de sâmbătă, 11 mai 2024, a avut loc o nouă întâlnire catehetică la Parohia Fierbinți Târg. În debutul activității, părintele paroh Andrei – Gabriel Ghiaur le-a expus celor 30 de copii prezenți ultima parte a vieții pâmăntești a Domnului nostru Iisus Hristos și minunea Învierii Sale. În continuare, toți au vizionat partea a IV -a din filmul ,,Jesus of Nazareth” în regia lui Franco Zeffirelli. În timpul filmului, cei mici au servit pop corn și suc. Iar la final, copiii au primit câte un cozonac și au mers în livada din curtea casei parohiale, unde au servit cireșe pe săturate.

 A consemnat preot paroh Andrei – Gabriel GHIAUR de la Parohia Fierbinți Târg

Categories: Fără categorie

fierbinti-targ

Sari la conținut