Menu Home

Cunoașterea vieții sfinților o preocupare catehetică la Parohia Fierbinți Târg

Sâmbătă, 25 mai 2024, începând cu ora 14.00, în sala multifuncțională a Centrului Sfântul Apostol Andrei, a avut loc întâlnirea catehetică săptămânală la Parohia Fierbinți Târg. Cateheza a debutat cu prezentarea unui material realizat în power-point cu tema Sfinții Împărați Constantin și mama sa, Elena – cei întocmai cu Apostolii, după care a urmat o activitate practică de fixare a cunoștințelor prin completarea unor fișe adaptate vârstei lor. Cei 46 de copii, cu vârste cuprinse între 5 și 14 ani, au servit în timpul întălnirii catehetice suc natural, cireșe și prăjituri. Fiecare participant a primit o iconiță cu Sfinții Împărați.

Următoarea întâlnire va avea loc sâmbătă, 01 iunie a.c., când se va serba Ziua internațională a copilului prin organizarea unui atelier de quilling, prin diverse activități specifice copilăriei, printre care amintim  face painting, concurs cu premii dulci și multe surprize.

 A consemnat preot paroh Andrei – Gabriel GHIAUR de la Parohia Fierbinți Târg

Categories: Fără categorie

fierbinti-targ

Sari la conținut