,,SFINŢII APOSTOLI PETRU ȘI PAVEL” – tema catehezei săptămânale la Parohia Fierbinți Târg

29 iunie 2024 – ORA DE CATEHEZĂ SĂPTĂMÂNALĂ LA PAROHIA FIERBINȚI TÂRG
Tema catehezei: ,,SFINŢII APOSTOLI PETRU ȘI PAVEL”
Locația- Sala multifuncțională a Centrului ,,Sfântul Apostol Andrei” al Parohiei Fierbinți Târg
Copiii au aflat informații adaptate vârstei lor despre: viețile celor doi mari Sfinți Apostoli care au suferit martiriul în aceeași zi- 29 iunie 67.
– Informațiile au fost prezentate prin mijloace moderne (proiectarea în PowerPoint);
– Fixarea cunoștințelor prin completarea unor Fișe speciale;
– Folosirea unor materiale auxiliare (Sfânta Scriptură sau Biblia, revista ,,Chemarea credinței”)
În timpul activității, copiii au servit suc, prăjituri, pepene și clătite speciale pregătite de doamna Rodica Calistru .
La final, copiii au mers în curtea casei parohiale și a Centrului Multifuncțional unde au participat la diverse jocuri ale copilăriei.
Mulțumim frumos și domnului Leana Cristian (domnu Puzzle) care a donat mai multe cuburi rubice semnate personal pentru grupul nostru de cateheză.